שלטים לבית

אנחנו פוגשים אותם בכניסה לחצר, על דלת הבית ועל דלתות הכניסה לעסק, הם מעניקים לנו אינפורמציה של לאן הגענו, שם משפחה, שם אב המשפחה, שם אם המשפחה ולעיתים גם את שמות הילדים וחיות המחמד. שלטים לבית אומנם לא מקבלים חשיבות כל כך גדולה בשגרת היום יום שלנו, אבל אנחנו מבינים למעשה עד כמה הם חשובים כשאנחנו עוברים לדירה חדשה, לבית עם גינה או מבקרים אצל שכנים חדשים. שלט לבית הוא לא סתם עוד איזה שלט חסר חשיבות = אנחנו כותבים עליו את שם המשפחה שלנו.

אנו נתקלים בסוגים שונים של שלטים לבית, השלטים הנפוצים הם השלטים הפשוטים העשויים פלסטיק אותם ניתן למצוא בכל חנות של כלי בית ומוצרים לבית בסיטונאות. השלטים היותר מושקעים והפחות נפוצים בקרב משפחות בישראל הם השלטים בהזמנה אישית או ביצירה אישית העשויים מעץ, זכוכית או חרסינה. שלטים מעץ דורשים חריטה מיוחדת של שם המשפחה, וכך גם שלטים מזכוכית או מחרסינה.

למשפחות המתגוררות בבתים פרטיים, שלט לבית הוא פריט חובה. אורחים או מכרים צריכים לזהות היכן מתגוררת המשפחה וכך גם שליח הדואר או מחלק העיתונים בבוקר. בבנייני מגורים משותפים בהם מתגוררות משפחות רבות, אנו נתקלים יותר באותם שלטים לבית. השלטים חשובים לא פחות, גם בבלוקי המגורים המשותפים ועל כל דלת משפחה אנו יכולים למצוא שלט מסוג אחר. יש שכנים הבוחרים שלא לתלות שלט לבית על הדלת ויש שכנים שניכרת ההשקעה בשלט הבית שהם בחרו לתלות על הדלת.

http://www.xn--debch5c.net
כיום ניתן להזמיןשלטים לביתבהזמנה אישית מהאינטרנט. ישנם אתרים המציעים את השירות ללא דמי משלוח. ניתן להזמין את כל סוגי השלטים: שלטים מעץ, שלטים פשוטים מפלסטיק, שלטים מחרסינה ושלטים מזכוכית. באתרים ניתן לראות דוגמאות לשלטים מקוריים שמשפחות הזמינו ושלטים יצירתיים שהכינו באמצעות כלי "עשה זאת בעצמך" שקיים במרבית האתרים.