פעמים רבות יש רצון לדעת את המילים לשיר מסוים. אתר שירונט הינו פורטל מוסיקה ובו ניתן למצוא מילות שירים. באתר קיים אינדקס נושאים המאפשר איתור שירים על פי נושא, בהם שירים לילדים, שירי חתונה ונושאים אחרים. בנוסף ניתן למצוא באתר שירונט חדשות בנושאי מוזיקה, לוח הופעות ופורומים בהם ניתן לדון על נושאים שונים בתחום המוזיקה.

שירי ילדים בישראל נכתבו לאורך השנים על ידי מיטב היוצרים הישראליים ובראשם המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק, אשר כתב שירים לילדים שהולחנו בידי מלחינים רבים, בהם נחום נרדי. את חלק מן השירים שרים הורים לילדיהם עד היום.

שירי ילדים מהווים חלק חשוב מעולם הבידור הישראלי ואמנים כמו גידי גוב ואריק איינשטיין הקליטו שירים לילדים דווקא בשיא הקריירה שלהם. באתר שירונט ניתן למצוא מידע נוסף על אמנים אלה.

בשנות ה-70 נוסדה תחרות שירים לילדים בשם פסטיבל שירי הילדים. פסטיבל זה היה נערך מדי שנה בחנוכה במתכונת של שני חלקים. בחלק הראשון ביצעו זמרים מוכרים שירי ילדים ובחלק השני בוצעו אותם השירים על ידי "ילדי הפסטיבל". בין הילדים הבולטים שהופיעו בפסטיבל היו משה דץ, מיכל ינאי, דוד ד'אור ומומי לוי.

בשנות ה-80 קמו פסטיבלי שירים לילדים אחרים כמו השירוויזיון, פסטיזמר ופסטיבל שירי משוררים לילדים. אלה לא זכו להצלחה גדולה אך גרעו מהפופולאריות של פסטיבל שירי הילדים. לעומתם, הפסטיגל שנערך לראשונה בשנת 1981, הפך לפסטיבל הפופולארי ביותר של שירי ילדים עד היום.

הפופולאריות האדירה של הפסטיגל הובילה לביטול פסטיבל שירי הילדים בשנת 1987 וכך הפך הפסטיגל לאירוע הבידור המרכזי. מידי שנה בוצעו בפסטיגל שירים לילדים על ידי זמרים ושחקנים ידועים כמו ירדנה ארזי, אדם, גלי עטרי, גידי גוב, יגאל בשן, רבקה זוהר, עפרה חזה, אלון אולארצ'יק, שרית חדד, בועז שרעבי, מירי מסיקה, אושיק לוי, אילנה אביטל, ציפי שביט, צביקה פיק, חני נחמיאס, עוזי חיטמן, מרגלית צנעני, רבקה מיכאלי, יעל בר זוהר, שלומי שבת, יהודה לוי ועופר שכטר. באתר שירונט ניתן למצוא מילים לשירים אשר הופיעו בפסטיגל לאורך השנים.

במהלך שנות התשעים גברה הפופולאריות של קלטות וידאו לילדים. בשנת 1991 הוציא אריק איינשטיין, אשר ביצע והקליט שירים לילדים בעבר, קלטת וידאו לילדים בשם "כמו גדולים". במהלך העשור גברה הפופולאריות של קלטות הילדים בכיכובם של אורנה ומשה דץ, מיכל ינאי ואחרים. קלטות הוידאו כללו שירים לילדים ולפעוטות אשר נכתבו עבור מטרה זו. מגמה זו ממשיכה עד היום עם קלטות של דפנה ודודידו, סופי ומופי ויובל המבולבל אשר הציגו זן חדש של שירים לילדים המתמקדים יותר בפן הבידורי.

אתר שירונט הינו פורטל מוזיקה מוביל המציע מילות שירים. ניתן למצוא באתר שירים על פי נושאים, בהם שירי חתונה ושירים לילדים. האתר כולל גם חדשות, ביקורות, לוח הופעות ופורומים בהם ניתן לדון על נושאי מוסיקה שונים.