עיצוב קורות החיים שלכם חשוב לא פחות מאשר התוכן שלהם. כיצד מעצבים קורות חיים היא שאלה חשובה ולפני שאתם מתחילים לכתוב ולעצב לכם קורות חיים כדאי לבחון דוגמאות, פורמטים ושבלונות של קורות חיים. אל תשכחו כי קורות החיים שלכם מייצגים אתכם והמטרה היא ליצור תדמית חיובית ומקצועית.

איך עיצוב קורות החיים שלכם משפיע על הסיכוי להגיע לראיון?

קורות חיים הם כרטיס הביקור שלכם בפני מעסיקים פוטנציאליים והם חייבים לייצג אתכם כראוי. חשוב לזכור כי על סמך קורות החיים שלכם בלבד מעסיק צריך להחליט האם לזמן אתכם לראיון עבודה או לא. קורות חיים מסודרים, מאורגנים, כתובים נכון ומעוצבים בצורה נוחה לקריאה והבנה יעלו את הסיכויים שלכם להגיע לראיון. קורות חיים מרושלים בהחלט לא יוסיפו לרושם חיובי.

כיצד מעצבים קורות חיים – טיפים חשובים

·         סדר – על קורות חיים להיות מסודרים במסמך וורד, יש להקפיד על רווח אחיד בין שורות, לוודא שאין שגיאות הקלדה ושהמסמך מודפס בצורה מסודרת.

·         חלוקה – חלק חשוב מאוד במענה על השאלה כיצד מעצבים פורמט קורות חיים, על כל חלק בקורות החיים שלכם להיות נפרד: השכלה, ניסיון תעסוקתי, שירות צבאי וכן הלאה. אין לכתוב 'סיפור' אלא תמצית קצרה של הדברים רצוי בצורת נקודות.

·         דף אחד – מומלץ לא להאריך במילים בעת כתיבת קורות חיים, הסתפקו בקורות חיים בדף אחד.

·         עיצוב כללי – רצוי לבחור בפונט קל לקריאה כמו ARIEL  או DAVID בגודל 11.

·         צבעים – טעות נפוצה מאוד היא ליצור קורות חיים צבעוניים, קחו בחשבון שמדובר במסמך רשמי, העדיפו את הצבע השחור עבור הפונט שלכם ואל תנסו ליצור צבעוניות מיותרת.

·         קורות חיים עבור עבודה בחו"ל – כיצד מעצבים קורות חיים עבור עבודה בחו"ל היא שאלה נפרדת, בדקו פורמטים וחפשו דוגמאות, חשוב מאוד להתאים את העיצוב והתוכן לפורמט המקובל באותה מדינה.

עליכם לקחת גם בחשבון את העובדה שמעסיקים ואנשי השמה עוברים על מאות קורות חיים לכל משרה כך שהזמן שלכם מוגבל, ככל שקורות החיים שלכם ברורים ומובנים יותר כך יעלה הסיכוי שאכן יקראו אותם ולא פשוט ידלגו עליהם.