במוקדם או במאוחר התשוקה לגלות מופיעה אצל  הבנות, הרצון העז לדעת לגלות וליישם היא אחת מתופעות המעבר מינקות ל"בגרות צעירה".  אלו מובילים כל אחת – אל המלתחה של אימא (למדידות השמלות ונעלי העקב),עיתוני הנשים, מדורי השאלות והתשובות ובין היתר אל ארונות האיפור ומוצרי הקוסמטיקה והיופי בחדרי השינה והאמבטיה, שם שומרת כל אמא את מוצרי האיפור הייחודיים עבורה שיהוו את הניסיון הראשון עבור בתה.

בדרך כלל, הסתייגותם של ההורים להרשות לבתם להתאפר בגיל צעיר יחסית, מתקשרת  לתפיסת ההורה את קצב התבגרותה של הילדה, לכאן מצטרפות סיבות נוספות, סיבות שמעורבות בהן רגש והתנהגות הסביבה. אולם יש כמה ימים בשנה בהם אנו המבוגרים (האחראים) מאפשרים לילדים את ההנאה שבגילוי הדבר החדש, לחרוג מהשגרה ואפילו להפוך לבוגרים קצת יותר. אחד מהימים האלו הוא יום ההולדת ומה יפה יותר מלהראות יותר יפה.

חגיגת איפור

כאימא לבנות צעירות ובטח לכאלו שכבר התבגרו טיפה יותר, עניין מסיבות יום ההולדת הוא נושא שמציק ללא הרף. הרצון להיות מקוריים, להפתיע,לחדש ובמיוחד – לרגש את ילדת יום ההולדת  וחברותיה ולהוציאן משגרת היום יום. אז מדוע לא לחבר את הנושאים שכל ילדה אוהבת? מדוע לא למלא  את יצר הסקרנות שלהן בכמה פעילויות שיש בהן בכדי ליצור מסיבת בנות כיפית ומגוונת? איך עושים את זה? הנה כמה עצות שיהפכו את מסיבת יום ההולדת של ילדתך לחגיגה ססגונית ונוצצת:

      עזבו את השגרה  - קחו בחשבון כי בזמן יום ההולדת האוכל הוא לא הבסיס אלא, עיסוקם של הילדים.

       עשו כמה פעילויות שאתם לא נוהגים לעשות בדרך כלל, סביב פעילות בסיסית אחת. למשל, תוכלו לבנות את נושא יום ההולדת סביב תחנות איפור מגוונות: ציורי פנים, איפור יופי, איפור גוף ועוד,  שיצרו חגיגת איפור. מסיבת איפור כזו תיתן לבנות אפשרות להשתעשע  ב"מכון יופי" משלהן  למשך כמה שעות ממש כמונו האמהות. 

      עשו את הפעילות כך שתתאים לכמה גילאים באותו האופן – אם למסיבת הבנות מוזמנות ילדות בטווח גילאים רחב, תוכלו להעמיד תחנות איפור לבנות הצעירות ולעשות במקביל הדרכה ו סדנת איפור של מאפרת מקצועית לנערות הבוגרות יותר. כך תוכלו לדאוג שהאירוע יפנה לכל הגילאים ( גם לאימהות של הבנות :)

יהיה יופי

כדאי לזכור, ילדות הן ילדות – רובן ישמחו מהדברים הפשוטים ביותר, מההנאות הקטנות שאינן יכולות למצוא בשגרה  . לכן הורים נכבדים, בטרם אתם נגררים להפקת חגיגת יום ההולדת במחיר שווה ערך לארגון חתונה, חישבו מה באמת בנות אוהבות – מסיבת איפור! מה שבטוח, יהיה יופי