פעמים לא רבות אנו מוצאים משחק מחשב שבו הרבה מתלהבים לשחק. מקדש האור נחשב לאחד מאותם משחקים מיוחדים שפוגשים פעם בזמן רב וההסכמה לגבי רמתם מוסכמת על ידי כולם. למעשה מדובר בחלק נוסף ומהנה מקבוצת המשחקים מתעדכנת, אשר במהותה משחקים בשתי פיגורות עיקריות – בן שמורכב מאש ובת שעשויה ממים.
בהמשך המאמר נרחיב שנית על משחק האינטרנט הפופולרי מקדש האור ונעשה מאמץ לשכנע מדוע למעשה גולשים כה מחפשים להשתעשע בו.

כיצד בדיוק פועל המשחק?

מקדש האור הינו משחק ילדים הנתפס ייחודי מההיבט של שיטת שימוש בו. במשחק מחשב זה, שחקן יחיד משחק בשתי דמויות עיקריות ומתאמץ להזיז אותן בכל שלב לעבר נקודת הסיום. כמובן שהמסלול לנקודת הסיום היא לא נוחה והינה מלאה במכשולים ואתגרים שנדרש לכסות, ובהתאם לכך אחד העניינים שכל משחק חייב להתחשב בם הינו שיתוף יעיל בין דמויות המשחק.
בכדי להתפתח ולהתקרב לאחרית השלב, זה לא מספיק ללהתקדם במהירה אלא צריך בנוסף לבחון ממושכות – מי ירוץ בעדיפות ראשונה ובאיזה זמן של המשחק? באיזה חלק יתרונותיו של אחת הדמויות יקבלו ביטוי בכדי לחדור רובד לא פשוט בשלב? מפני שיש לתת אמון די הרבה במשחק כייפי זה, אפילו גיימרים שאינם בוודאות מחפשים את העקרון מתבדרים מהמשחק רשת הנדון.

באיזה דרך מזיזים את הדמויות?

ממציאי המשחק תכננו אופן מאד מהפכנית לתפעל את שני הגיבורים בו זמנית – במשחק מקדש האור המשחק נעזר בשתי הידיים בשביל להזיז את הדמויות – כל יד אחראית על דמות מהשתיים.
התבלבלתם? בשמחה נסביר הכל!
יד ימין נותנת פקודות לחיצים, שמפעילים אחת מהדמויות, לעומת היד האחרת מזיזה את המקשים השונים "WASD” השולטים בדמות האחרת. מלבד הפעלת תהליכי אסטרטגיה ופתרון הבעיות שצצות לאורך המשחק, המשחק מקדש האור דורש את האדם המשחק במשחק להחזיק בדמות שונה בכל יד ובגלל זה משפר את המוטוריקה.
לוקח כמה דקות להתרגל לאופן השליטה, אף על פי כן לאחר מכן משחק המחשב מתקדם מהרה ומי זוכר בכלל שמשחקים במשחק בדרך שונה.

נשאלת השאלה, האם ישנם משחקי המשך בסדרה?

ברור! סדרת ילד האש וילדת המים הינה סדרה שכוללת כמה משחקי דפדפן כייפים ביותר, שהינם דומים אחד לשני מהיבט משחק המחשב אמנם יש בהם הפתעות ומכשולים כאלה ואחרים בכל שלב. בדרך זו, האדם המשחק במשחק מרוויח לגלות חידות מפתיעות ולהסתדר עם סיטואציות חדשות בכל אחד מהשלבים.
אנו ממליצים לכם להתחיל לשחק במשחק המחשב המדובר, רק זכרו – משחק המחשב מאד ממכר, אז שימו לב לכך!