נדמה, כי התחרות שניתן למצוא כיום בכל תחום, והעובדה כי חדש הוא לעתים טוב ומעניין יותר, לא כוללת את תחום הספרות והבלשנות. אבן שושן, המילון העברי המוכר ביותר שמהווה נוכחות חובה בכל ספריה המכבדת את עצמה, זכה לגרסה אינטרנטית אשר משלבת בין ההיקף העצום של המונחים לקלות ולנוחות שבשימוש ברשת. מילון אבן שושן באינטרנט הוא אם כן המילון המועדף כיום לשימוש בקרב גורמים רבים.

מילון אבן שושן באינטרנט מחזיק בדיוק באותם מאפיינים כמו הגרסה הכתובה: ראשית, מדובר על מילון מנוקד אשר הופך את השימוש במילון זה גם לכלי בידי תלמידים הלומדים את השפה העברית, סטודנטים או מורים ללשון או הבעה או לעוסקים בשפה באופן מקצועי. הניקוד במילון זה נחשב למדויק ביותר, והוא תואם את כללי האקדמיה. בכל פעם שישנו שינוי בערכים מתעדכנת הגרסה המקוונת באופן מידי, ללא צורך לגשת ולרכוש מילון במהדורה חדשה.

אוצר מילים רחב

מאפיין נוסף של מילון אבן שושן באינטרנט הוא אופן בניית ועריכת האינדקסים אשר שמים דגש על אוצר מילים רחב במיוחד. מילון זה נחשב למילון המקיף ביותר של השפה העברית, שכידוע מכילה כמות גדולה של מילים. נכון להיום מכיל מילון זה למעלה מ – 7,000 ערכים, אשר חלקם מתייחסים לסלנג ולהשפעות של השפה האנגלית. הפירוש של המילים נחשב למפורט במיוחד ולא לתמציתי – נקודה נוספת המדגישה את תשומת הלב להרחבת השפה של המשתמשים בו.

מילון אבן שושן באינטרנט מתאים במיוחד למי שמתכוון להפוך את השימוש בשפה למקצוע ולדרך חיים, כמו למשל עורכים לשוניים או סופרים. השימוש במילון מהיר ופשוט ונסמך על כללי האקדמיה המדויקים בניגוד למילונים אחרים. כיום, הרבה מתכניות הלימוד בתחומים אלו מתבססות על מילון זה והעובדה כי הוא מצוי באינטרנט הופכת את הלימודים והתרגול לקלים במיוחד ולזמינים.

עברית עשירה

מילון זה מציע את כל הפעלים, המילים הנרדפות והביטויים שבשפה העברית – ביטוי נוסף לכך שהמילון מתחדש עם רוח התקופה. המהדורות הכתובות הישנות אופיינו בכובד רב ובסרבול, אשר היקשו על השימוש בו, וגרמו לו להיתפס כמיושן וכלא רלוונטי לתקופתנו-אנו. המעבר לגרסה המקוונת הפך את מילון אבן שושן לזמין עבור אוכלוסייה חדשה אשר מעדיפה את האינטרנט על הספרים אך עדיין מעוניינת לשמר את השפה ולהקפיד על רמה גבוהה של כתיבה ואוצר מילים.

למרות העובדה כי מדובר על האינטרנט, רמת העברית של מילון אבן שושן באינטרנט גבוהה במיוחד וכוללת ערכים מודרניים לצד עברית "מסורתית" יותר. בדרך זאת גם צעירים יכולים להיחשף אל עומק השפה באופן פשוט, ללא הקושי שגורמים הכרכים הכבדים. בנוסף, הגרסה המקוונת מאפשרת שימור של הידע ושל הערכים השונים באופן טכנולוגי, אשר לעולם לא יאבד או יתבלה כמו שקורה לצערנו לגרסאות הכתובות.