סרטים לילדים - סרטי אימה

ילדים מאוד אוהבים לראות סרטים, הסרט מכניס אותם לעולם דמיוני ומלא פנטזיה, והם נהנים וצוחקים, יוצאים להרפתקאות יחד עם הדמות הראשית ונהנים. זוהי הזדמנות מצוינת לילד להנות עם כל המשפחה, או בנסיעה ארוכה להעביר את הזמן בצפייה סרטים לילדים במקום להשתעמם.

סרטים לילדים הם בדרך כלל סרטי אנימציה, והבולטים בתחום הם סרטי דיסני. סרטים לילדים של דיסני הם סרטים אהובים במיוחד! הסרט הראשון שהוציאו דסני סרטים לילדים הינו הסרט שלגייה ושבעת הגמדים. לאחריו יצאו – פינוקיו, פנטסיה, דמבו הפיל המעופף, במבי, סינדרלה, פיטר פן, היפייפיה והיחפן, על כלבים וגנבים, ספר הג'ונגל, חתולים בצמרת ועוד ועוד....

בשנים המוקדמות של הקולנוע דיסני שלטו בתחום של סרטים לילדים, אך עם השנים גם חברות הפקה נוספות נכנסו לתחום, למשל פוקס המאה ה-20 הוציאו את סדרת סרטי עידן הקרח. בסדרה ישנם 4 סרטים, וזוהי סדרת סרטים שילדים מאוד אוהבים. עוד סרט בסגנון הינו סדרת סרטי מדגסקר על ארבע חיות אשר בורחות מגן החיות.

בשנים האחרונות חברת דיסני עשתה שיתוף פעולה עם פיקסר, ומשיתוף הפעולה שלהם יצאו סרטים מצויינים, כדוגמת – סדרת צעצוע של סיפור, באג לייף, מפלצות בע"מ, מוצאים את נמו, משפחת סופר על, וול אי, רטטוי, למעלה וגם מכוניות.

סרטי אימה – נושא אחר בתכלית, אך גם ז'אנר סרטי האימה הוא פופלארי. הוא מתאים לערב שקט, זוג שרוצה לתכרבל יחד ולפחד, או חבורת חברים שרוצים להנות מסרטי אימה טובים. סרטי אימה נקראים בעברית זוועתון, ומטרתם לעורר פחד ואימה אצל הצופה. הם סרטים פופלרים, היות והם מעלים את תחושת האדרנלין ומעוררים תחושת מתח וציפייה.

בתוך סרטי האימה יש סרטים מסוגים שונים. למשל, סרטי אימה המבוססים על אנשים או יצורים עם כוחות על טבעיים, מפלצות, וכדומה – למשל סדרת סרטי סיוט ברחוב אלם בכיכובו של הדמות המבעיתה פרדי קרוגר, פולטרגייסט, הדיבוק, מומייה, יום שישי ה-13 ועוד. סרטים אלו היו פופלרים במיוחד בשנות השמונים.

בשנות התשעים סרטי האימה הפכו למתוחכמים יותר, וכך נוצרה סדרת סרטי קיוב, צעקה, המכשפה מפרויקט בלייר, החוש השישי ועוד. בשנות האלפיים יצאו סרטים בהשראה של סרטי אימה יפניים, למשל סרטי הטינה והצלצול.