חינה במרכז
מרכז הארץ, המקום התוסס של מדינת ישראל, מציע עשרות ואולי מאות – מקומות לחגוג בהם את טקס החינה. כמו בדרום ובצפון, גם פה במרכז יש להתחשב בפרמטרים מסוימים כמו בשאר חלקי הארץ כאשר עומדים לערוך טקס חינה. המלצתי החמה היא לדאוג לחברה להפקת חינה אשר תדאג להכל. לתפאורה, ללבוש, לחברה המתמחה בהכנת מגשי עוגיות לחינה,חברה שתדאג ל די ג'י בעל ניסיון באירועי חינה ועוד... חברה טובה ומיומנת בהפקות אירועי חינה יכולה להסיר מליבכם דאגה. העסק "יתוקתק" כהלכה ואפשר לישון בשקט. חברה טובה להפקת חינות יודעת מה עליה לעשות וזה מסיר מעליכם התרוצצויות רבות.
 על פי רוב, טקס חינה במרכז כמו בשאר המקומות הוא מצומצם. לטקס חינה מוזמנים בדרך כלל אורחים מקרבה ראשונה וחברים טובים בלבד. טקס החינה הוא טקס אינטימי משפחתי, המקום בו מתוודעות המשפחות משני הצדדים זו לזו, לכן מתבקש בחיפשנו אחר מקום הולם ללכת על מקומות אינטימיים שיתאימו למספר המוזמנים. בראשית הפקת האירוע במרכז יש לחשוב ולבחור את המיקום בו אנו חפצים. זה חלק נכבד אשר לו משקל רב בהפקת החינה. במרכז, לשמחתנו קיימות אפשרויות אינספור . המרכז מבורך במסעדות, אולמות קטנים, מתנסי"ם, בתי כנסת ועוד. אפשרות נוספת– חצר של בית, יכול להיות בבית הכלה, או שניתו לבחור באולם קטן המעוצב בהתאם לרוח והאווירה של הטקס. חינה בתל אביב יכולה להיחגג באולם שכזה ללא בעיה, שכן יש המון אולמות כאלה במרכז. מקום אחד מיוחד בעיני יש במרכז – ה"חמאם" ביפו. החמאם הינו אגדה של מקום. לא מזמן נכחתי באירוע שם מטעם להקתי – להקת מתופפי המדבר והיה מדהים, שונה ומיוחד מאד. החמאם הוא סמל תרבות מזה שנים רבות. זהו המקום שאירח אומני תרבות והצגות מהשורה הראשונה – מאז ועד היום. בימים אלו נערכות במקום גם חגיגות מסוג אחר. עורכים כיום בחמאם חתונות, טקסי חינה ועוד. קבלת הפנים נערכת במבואה ויש בפנים שתי אולמות – לבחירתכם. המקום מיוחד מאד ואין ספק שהאורחים שלכם ייהנו מכל רגע. בכל מקרה, המלצתי החמה היא כי יש מקום גם פה להיעזר בחברה להפקת חינה. כשיש חברה כזו מאחורינו אפשר להגשים את משאלות ליבנו ולתת לאירוע האישי והמרגש- אירוע החינה – נופך מלבב ביותר. אם אתם יוצאי העדה המרוקאית או בעצם כל עדה אחרת, אפשר לעצב את המקום ברוח העדה. פני המקום ישתנו בהתאם למה שתחפצו. חברה להפקת חינה תקשט, תעצב ותסגנן את החמאם ברוח החינה אותה בחרתם. התפריט הקולינארי גם הוא ייבחר בהתאם לעדה – תפריט שיתאים ויהיה מוכר וטעים לאורחים. לא זה המקום להגיש סושי או מרק מוקרם עם פטריות מוקצפות בנגיעות בטטה. אצל בני העדה המרוקאית לדוגמא – מוגש תפריט צפון אפריקאי אשר מכיל בתוכו מגוון מטעמים עשיר ומוכר. התפריט כולל קוסקוס, מטבוחה, מגשי עוגיות מרהיבות וטעימות ועוד. השילוב המנצח בין תפאורה הולמת ואוכל מתאים יעשה את ההבדל. הדי ג'י המופקד על המוזיקה ועל מהלך הטקס יודע את עבודתו ויקפיד לערוך את הטקס ע"פ כללי העדה וידע איזה שיר בא איפה ואיפה סגנון מוזיקה הוא המתאים לאורחים, לתפריט, למקום ובכלל... זהו מתכון לאירוע מוצלח שייזכר לשנים ארוכות. האווירה המיוחדת מאד של החמאם ביפו תעניק לאירוע שלכם מימד אחר משאר אירועי החינה בהם נכחתם עד כה – את זה אני יכול להבטיח.
מקום נוסף עליו אני יכול להמליץ בפה מלא נמצא בחלק הדרומי של המרכז. למקום קוראים "וילה" והוא נמצא ברחובות. מקום זה הינו מסעדה אקסקלוסיבית אשר שוכנת בתוך מבנה עתיק כבן יותר ממאה שנים. המטבח של המקום הוא מטבח מזרחי שעונה לכל דרישת גורמה. האוכל טעים מאד וברמה גבוהה. האווירה וגודל המקום מתאימים לאירוע מצומצם – משהו כמו עד שמונים אנשים.יש במקום די ג'י שאפשר להזמין. הדי ג'י שפגשתי שם נחמד ומקצועי. הדי ג'י מכיר את מהלך טקס החינה וזה חשוב. הוא מגיע עם ציוד מתאים ותקליטייה עשירה עד מאד.
במרכז, פרט לשני המקומות שציינתי פה, יש עוד מקומות רבים בהם ניתן לחגוג את טקס החינה. במהלך החיפושים אחר מקום מתאים לטקס החינה שלכם, תיתקלו באין ספור מקומות שישמחו לארח אתכם לטקס החינה שלכם. במרכז – כמו במרכז- המקומות מוזמנים מראש זמן רב לפני האירוע. לכן המלצתי החמה היא כי כדאי לשריין מקום מבעוד מועד.
הרבה מזל טוב והצלחה.